Parlak, Yumuşak, Sağlıklı ve Güçlü Saçlar

Parlak, Yumuşak, Sağlıklı ve Güçlü Saçlar...

Mucizevi argan yağını mutlaka duymuşsunuzdur. Son zamanların en çok bahsedilen ürünlerinden olan bu yağ, cilt bakımında, tırnak bakımında ve saç bakımında kullanılıyor. Peki argan yağının aynı zamanda yenilebildiğini ve sağlığa yararlı olduğunu biliyor muydunuz?

yumuşak,parlak saçlar

Yalnızca Fas’ın güneybatısında yetişen, 150-200 yıl yaşayabilen ve sadece iki yılda bir meyve veren argan ağacını en çok keçiler seviyor!

Argan ağacı meyvelerini sık ve dikenli dalları arasında sakladığı için onları toplamak oldukça zor. Keçiler ise bu dallara rahatça tırmanıyor ve argan ağacının yaprakları ve meyveleri ile besleniyorlar. Keçiler bu sert kabuklu meyveyi sindiremiyor ve gübreliyorlar. Gübrelenen bu meyvelerin kabukları geleneksel yöntemle iki taş arasında kırılıyor ve badem benzeri meyveler elde ediliyor. Bu meyveler ezilerek hamur haline getirildikten sonra sıkılıyor. Böylece argan yağı elde ediliyor. Bütün bu işlemler elde Fas’taki Berberi kadınları tarafından yapılıyor! Bütün bunlar düşünüldüğünde argan yağının neden dünyanın en değerli yağlarından olduğunu anlamak hiç de zor değil.

Argan’ın ana vatanı olan Fas’ta iki tip argan yağı üretiliyor; biri kozmetik amaçlı kullanılan argan yağı, diğeri ise yemeklerde kullanılan yağ. Yemeklik argan, üretim aşamasında ezilmeden önce kavruluyor. Kullanımı tıpkı zeytinyağı gibi olan bu nefis yemeklik argan yağını Fas’lılar hem ekmek banarak yiyor, hem de salatalarında bol bol kullanıyorlar; yararlarını ise saya saya bitiremiyorlar.

Ama hadi itiraf edelim, biz kadınları argan yağının kozmetik alanında kullanımı daha çok ilgilendiriyor değil mi? Kırışıklık, leke ve akne görünümünü azaltan, cildi nemlendiren ve tırnakları güçlendiren argan yağı bir çok cilt bakımı ürününde içerik olarak yerini aldı ve çok sevildi.

Argan yağı aslında ününün büyük kısmını saça faydalarına borçlu. Bu harika yağ, saçları hem güçlendirerek dökülmeleri ve kırıkları azaltıyor, hem de saça inanılmaz bir parlaklık ve yumuşaklık veriyor. Sonunda Faslı kadınların o gür ve parlak saçlarının sırrı keşfedildi.

Avon da bu sırrı ürünlerine yansıtıp Advance Techniques Argan Oil serisini geliştirmiş. Serinin besleyici şampuanı, besleyici saç kremi, durulanmayan saç serumu, maskesi ve bir de saç spreyi var! Üstelik bu seri tüm saç tiplerine uygun.

Fas Argan Yağı İçeren Besleyici Şampuan & Saç Kremi

Serinin ilk iki ürünü olan besleyici şampuan ve saç kremi, E vitamini ve argan yağı ile zenginleştirilmiş. Şampuan saçlarınızı temizlerken kökten uca besler ve nemlendirir. Şampuan kullanımı sonrası uygulanan saç kremi ise yoğun şekilde bakım yapar ve saçları daha güzel ve şekle girebilir bırakır.

Fas Argan Yağı İçeren Durulanmayan Saç Serumu

Bir saç serumundan bütün beklentileriniz karşılayacak olan bu özel ürün ile saçınızı 360° besleyebilir, hayalinizdeki mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz. Avon’un daha güçlü, ışıltılı, yumuşak ve pürüzsüz saçlar için geliştirdiği, hafif formüllü uygulama sağlayan bu ürününü çok seveceksiniz. Saç serumu uygulanırken dikkat edilmesi gereken iki püf nokta var: Uygulama nemli ya da havlu ile kurulanmış saçlara yapılmalı ve uygun miktarda ürün saça eşit dağıtılıp yedirilmeli. Çok fazla ürün kullanımı yağlanmaya sebep olabileceği için, dikkatli olmakta yarar var.

Fas Argan Yağı İçeren Maske

Islak saça uygulanan ve 5 dakika sonra yıkanan argan yağlı maske saçlarınız besliyor, canlandırıyor ve yumuşacık bir his veriyor. Uzmanlar haftada bir kez besleyici maske yapmanın saçları güçlendirdiğini belirtiyor.

Fas Argan Yağı İçeren Saç Spreyi

Saçınızı anında ışıl ışıl parlatan bu spreyi saçlarınızın uzun süre parlak görünmesi için şekillendirilmiş saçınıza sıkıp gün boyu ışıltılı saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz. 5 ürünüyle gerçekten 360° bakım sağlayan Argan Yağı İçeren Advance Techniques serisi ile çarpıcı güzellikte saçlara kavuşmak artık bir hayal değil.

AVON ÜYE FORMU


Üye olmak ve bol kazanç elde etmek isteyenleri avona davet ediyoruz sizde  üye olmak için geç kalmayın.

Sitemizdeki materyallerin büyük bir kısmı resmi siteden alıntıdır. 

 Sitemiz internet Explorer 11+, Firefox 56.0+, Opera 48.0+ , Safari 5.1.7 + , Chrome 61.1 + ve 1024x768+ Ekran Çözünürlüğünde Test Edilmiştir.

Avon Üye Ol - Avon Kayıt Ol - Avon Temsilci Ol -  Avon Kayıt Formu         YİĞİT WEB TASARIM    www.yigitweb.com    Copyright©2018