All for Joomla All for Webmasters

Avonda Temsilcilik İptali

Dünya genelinde 6 milyon ve üzeri temsilcisi bulunan Avon ürünlerini kurulduğu ilk günden beri doğrudan satış yöntemi ile müşterilerine ulaştırmaktadır. Her biri gönüllü temsilcileri ile bugünlere gelen firma her anlamda müşteri ve temsilcilerine kolaylık sağlamaktadır. Kolayca üye olacağınız gibi dilediğiniz zaman yine aynı şekilde hiç bir zorlukla karşılaşmadan temsilcilik iptali yapabilirsiniz. Hatta daha sonra dilerseniz bu büyük aileye yeniden temsilci yada takım öncüsü olarak dönebilirsiniz. (Borç ve hukuki sıkıntı olmaması kaydıyla) Peki temsilci iptali nasıl yapılır, hangi hususlara dikkat etmek gerekir. Hemen bu hususlarda önemli gördüğüm bilgileri aktarmak istiyorum.

İşi Bırakma

1) Müşteri Hizmetlerini Arayabilir

Her ne sebeple olursa olsun artık satış yapmayacağım, bu işi bırakacağım diyenler mutlaka temsilciliğini iptal ettirmelidir. Bunun için ilk yapılması gereken Avon Müşteri Hizmetleri Merkezini aramak gerekir. Aradığınız gün ve saat oldukça önemli olup, sadece hafta içi olmak üzere 08:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında 0850 250 28 66 numaralı telefonu aramanız gerekir.Size yardımcı olan personele temsilciliğinizi iptal etmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Size yapılması gerekenler konusunda bilgi verecektir.

2) 3 Kampanya Hiç Sipariş Vermeyebilirsiniz

Başvuru yapan bir çok temsilcimiz ilk 3 kampanya hiç sipariş girişi yapmadıkları için temsilcilikleri otomatik iptal edilmektedir. Aynı şekilde sizlerde bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Artık bu işi yapmak istemiyor ve temsilcilikten çıkmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biride budur. 3 Kampanya yaklaşık 2,5-3 Ay gibi bir süre hiç sipariş vermediğinizde sistem sizi temsilcilikten atacaktır. Fakat bazı uyanık geçinen takım öncüleri sizin iptal olmamanız için sizin adınıza sipariş verebilir. Bu konu yasal olmadığı gibi sizin açınızdan tehlikeli olabilmektedir.

Geride Ödeme Kalmamasına Dikkat Edin

Temsilci iptal işlemini yapmanız için size tavsiyem müşteri hizmetleri merkezini arayarak yapmanız olacaktır. Çünkü merak ettiğiniz, sormak istediklerinizi görevliye sorabilirsiniz. Sormanız gereken sorulardan en önemlisi ödemeniz gereken fatura yada ürün dışı bedellerin olup, olmadığıdır. Geride kalan 5-10 TL borç bile ilerleyen zamanlarda faiz işlenerek karşınıza bir kaç kat ve hatta yasal süreç ile çıkabilmektedir.

Geride Nasıl Bir Borç Kalabilir ki?

Bir çok arkadaşımız ödenmemiş fatura bıraktığı gibi bir çok arkadaşımız ise yeni çıkan kuralların kurbanı olabilmektedir. Örnek geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlayan iade edilen ürünlerde ücret uygulaması kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir husustur. Tüm koliyi iade etmeniz halinde 10 TL bir yada bir kaç ürün iade etmeniz halinde ise 2 TL ücret ödemeniz gerekir. Siz bu ücreti ödemeden ayrılırsanız o ücret sizi bulabilir. Aynı şekilde iade ettiğiniz ürünlerle birlikte iade etmeniz gereken ürün yada temsilci hediyesi varda onuda iade etmeniz gerekir. Hediye gönderilmemesi halinde o hediyenin ücreti size borç olarak eklenir. Evet arkadaşlar böylesi ince detaylar bulunmaktadır. O nedenle siz mutlaka müşteri hizmetleri merkezini arayarak iptal işlemi yapın, ödenmesi gereken bir ücret olup, olmadığını teyit ettirin.

Yeni Kurallar İptallere Neden Oluyor

Özellikle son 2 yıla dönüp baktığınızda Avon’un radikal kararlar aldığını görürsünüz. İlk olarak poşetlerin ücretli olması, iade işlemlerinde ücret alınması ve kargo ücretlerinin gün be gün yükselmesi temsilci iptallerinde önemli rol oynamaktadır. Bu konuda bir çok arkadaşımızın şikayetçi olduğunu gözlemliyoruz. Merak ediyorum, siz neden iptal etmek istiyorsunuz?

Yeniden Temsilci Olabilir miyim?

Evet arkadaşlar ilerleyen zamanlarda bu işi tekrar yapmak istediğinizde Avon ile aranızda borç ve hukuki sorun olmadığı sürece yeniden başvuru yaparak başlayabilirsiniz. Tabii ki eski başarılarınız yeni başvuru ile devam etmeyecektir. Örnek iptal etmeden önce siz Elite Club üyesi olmanız yeni temsilciliğiniz de oradan devam etmenizi sağlamaz. Tüm yeni temsilciler gibi sıfırdan başlamanız gerekir.