Avon Fatura

avon fatura

Gelişen teknoloji ve hızla artan masrafları azaltmak için firmalar fatura ve ekstre gibi uygulamaları mümkün mertebe elektronik ortamda sunmanın yollarını aramaktadır. Avon bu konuda yaptığı çalışması 1 Ocak 2026 tarihinde hayata geçmiş olup, bu tarihten itibaren faturalar elektronik ortamda E-posta adreslerine gönderilmektedir. Bunun için temsilcilerin bilmesi ve yapması gereken bazı işlemler olacaktır.

E-Fatura

E-mail Adresi Ekleyin / Güncelleyin

Bu imkanlardan yararlanabilmek için öncelikle Avon’da kayıtlı bir e-mail adresiniz olması gerekir. Olmayanlar temsilci paneline girerek kendileri ekleyebileceği gibi hafta içi 08:00 ile 20:00 arası 0850 250 28 66 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arayarak e-mail ekleme ve güncelle yapabilirler.

Faturanız E-mail Adresinize Gönderilecektir

2016 Yılına kadar koli içerisinde gönderile Avon Faturaları 1 Ocak itibari ile e-arşiv uygulaması başlaması nedeniyle kayıtlı e-mail adresi olanlara gönderilmeye başlanmıştır. Bilgilerinde e-mail adresi olmayan temsilcilere ise ekleyene kadar eski sistemde kağıt fatura gönderilmeye devam edecektir. Fakat bir noktadan sonra sanırım zorunlu hale gelecektir.

Her Koli İçin Ayrı Fatura

Bir diğer değişiklik ise gönderilen koli sayısında fatura kesilmesi olup, bazı temsilciler çok ürün eklediği için 2 ve 3 koli halinde gönderilmektedir. Daha önce koli sayısına bakılmaksızın tek koli ile gönderilirken, şimdi ise koli sayısına göre faturalar ayrı ayrı gönderilecektir. Bu durum özellikle ürün iade etmek istediğinizde dikkatli olmanızı gerektirecektir.

Bilgisayarınızda Saklayın / Yazdırın / Çoğaltın

E-mail adresinize gönderilen faturalar özellikle iade işlemlerinden lazım olacaktır. O nedenle size e-mail ile gelen faturayı mutlaka saklayın, yazdırın.

İade İşlemleri Nasıl Yapılacak

Siz yada müşterilerinizin beğenmediği, memnun kalmadığı ürünleri 40 gün içinde iade edebilirsiniz. İade işleminde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Fakat iade işlemleri faturada bulunan iade kısmının doldurulması gerekmektedir. Bunun için gelen faturayı evinizde, iş yerinizde bulunan yazıcı ile yazdırarak gerekli iade alanlarını doldurup, imzalamanız gerekir.

Temsilci Mektubu Gönderilecek

Ödenecek rakamı, vade tarihini genelde faturadan inceleyen temsilciler bundan böyle bu bilgileri koli içerisinde yer alan temsilci mektubunda göreceklerdir.

Ödemeler Nasıl Yapılacak?

Ödeme konusunda da herhangi bir değişiklik olmayıp, başvurularını takım öncüsü vasıtası ile form doldurarak yapanlar kredi kartı tek çekim yada taksit yanı sıra banka şubeleri ve anlaşmalı bankaların ATM’lerinden yapabilmektedir. Aynı şekilde Türkiye’nin her yerinde PTT şubelerine temsilci numaranızı belirterek ödeme yapabilirsiniz. E-fatura uygulaması ödemelerde herhangi bir değişime neden olmamaktadır.

Faturam Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Avon temsilci bilgilerinde e-mail adresim kayıtlı olmasına karşın faturalarım gelmiyor ne yapmalıyım diyenler için tek çözüm yolu 0850 250 28 66 numaralı telefonu arayarak yardım almaktır. Çünkü sizin herhangi bir sayfaya giripte geriye dönük olarak faturalarınızı görme, indirme vs imkanınız olmayacaktır. Çünkü fatura gönderimi Avon tarafından değil aracı kurum tarafından Maliye Bakanlığı kontrolünde yapılmaktadır.


Üye olmak ve bol kazanç elde etmek isteyenleri avona davet ediyoruz sizde  üye olmak için geç kalmayın.

Sitemizdeki materyallerin büyük bir kısmı resmi siteden alıntıdır. 

 Sitemiz internet Explorer 11+, Firefox 56.0+, Opera 48.0+ , Safari 5.1.7 + , Chrome 61.1 + ve 1024x768+ Ekran Çözünürlüğünde Test Edilmiştir.

Avon Üye Ol - Avon Kayıt Ol - Avon Temsilci Ol -  Avon Kayıt Formu         YİĞİT WEB TASARIM    www.yigitweb.com    Copyright©2018